Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Jiří Kolář se stal čestným občanem Desítky

Jiří Kolář se stal čestným občanem DesítkyWhatsApp Image 2022-05-19 at 11.46.45 (1).jpegVe čtvrtek 19. května jsme byli u toho, když se čestným občanem Prahy 10 in memoriam stal básník a výtvarník Jiří Kolář (1914 až 2002). Žil ve Vršovicích, v nedaleké Krymské ulici.

 

Ocenění převzal umělcův synovec Martin Helcl, s nímž odvážní členové žákovského parlamentu pořídili rozhovor. Pan Helcl zavzpomínal, jak za světoznámým umělcem jezdil do Paříže, a prozradil, co se mu na Kolářově díle nejvíc líbí. (Rozhovor si přečtete v letním čísle školního časopisu SCHOOL.)

Více fotek z akce si prohlédněte ve FOTOGALERII.

V rámci projektu Rok Jiřího Koláře se můžeme těšit ještě na outdoorovou výstavu v Parku Jiřího Koláře (instalovaná bude 21. června) nebo na besedu o Kolářovi, která se uskuteční už příští čtvrtek 26. května v 18 hodin v naší škole.