Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Máme originální školní záložky!

Máme originální školní záložky!WhatsApp Image 2021-02-18 at 10.00.31 (1).jpegZ přípravy dárků pro 2. B vznikl jedinečný projekt na podporu čtenářské gramotnosti.

 

Předávání cen za účast ve vánoční soutěži se kvůli koronaviru dost protáhlo. Třída 2. B už ale konečně získala diplom v kategorii "týmová výzva"! A žákovský parlament, který adventní online kalendář spojený s tipovací soutěží spustil, pro děti připravil originální ceny.

Kromě diplomů nachystal také stylové záložky s obrázkem naší školy a s milými motivy podporujícími chuť číst. Žákovský parlament tedy spojil radostnou událost, projekt na podporu čtenářské gramotnosti a tvorbu propagačních školních předmětů.

Motta jako například „Mobile, nech mě, chci si číst!“, „Když si čtu večer, mám pak lepší sny,“ „Nejsem jen žák, jsem čtenář!“, „Když si čtu, je mi hezky,“ „Já nečtu – já objevuju,“ „Když dočtu knížku, mám hned chuť na další,“ druháky uchvátila. Není náhoda, že projekt odstartoval ve 2. B, protože tam se od druhého pololetí výuka ještě výrazněji než dřív soustředí právě na čtení. Kreativní třídní Michaela Suchá připravila speciální čtenářské listy, pomocí kterých děti jednoduše a hravě shrnou své čtenářské úsilí a které jim pomohou zorientovat se v četbě. Díky nim jasně zdůrazní zápletku knihy, popíší hlavní postavu a podobně.

„Po přečtení knihy děti doma vyplní čtenářský list a přinesou ho i s knihou do školy,“ vysvětluje Michaela Suchá, třídní 2. B. „Pak si sednou dopředu k tabuli, knihu představí a kousek z ní přečtou. Následně odpovídají na otázky svých kolegů a vystaví vyplněný list na prestižní místo ve třídě.“

Podle pedagožky je jasné, že nové originální školní záložky, které připravil parlament, děti ještě více přivedou ke čtení.

Čtenářské dovednosti dovede Michaela Suchá skloubit i se zájmem o dění kolem. Snaží se s dětmi sledovat školní média a pravidelně také dodávat do školních médií nejrůznější podklady. „Například na naší sChOOL TV už má 2. B hned několik videí, z čehož mají druháci obrovskou radost,“ uvádí Michaela Suchá. Druháci se prý také velmi radovali z medializace jejich módní přehlídky v malovaných čepicích, výtvorech z hodin výtvarné výchovy. Výsledek se objevil formou fotoeditorialu v již zmiňovaném aktuálním dvojčísle magazínu sChOOL, a to v rubrice sChOOL TRENDY.

 

Více fotek si prohlédněte ve FOTOGALERII.

Video z předávání záložek si prohlédněte na sChOOL TV.