Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Povinné testování v novém roce

Povinné testování v novém rocebrett-jordan-PGTdgjdDQ2M-unsplash.jpgOd 3. do 16. ledna 2022 proběhne antigenní testování žáků dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna se děti budou testovat pouze každé pondělí, respektive první vyučovací den v týdnu.
 
Nově se budou testovat i žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci. Pokud se dítě testu nepodrobí, bude se řídit režimovými pravidly jako doposud (například nošení ochranného prostředku i při výuce). 
 
Pokud se ve třídě objeví pozitivní test, třída přejde do tzv. režimu „test to stay“. Spolužáci pozitivně testovaného žáka neodejdou po pozitivním výsledku spolužáka domů, ale pokračují v prezenčním vzdělávání ve škole s tím, že se budou každý den před zahájením vyučování testovat, a to až do doby zjištění výsledku konfirmačního RT-PCR testu pozitivně testovaného spolužáka.
Zároveň budou muset používat ochranné prostředky dýchacích cest po celou dobu vzdělávání, vykonávat aktivity odděleně od ostatních tříd a dodržovat odstup 1,5 metru od ostatních osob při konzumaci potravin a nápojů.
Bude-li výsledek konfirmačního RT-PCR testu spolužáka pozitivní, nastupuje standardní proces, o kterém se blíže dočtete v přiloženém letáku, který připravil tým odborníků z MZ ČR a MŠMT ČR.