Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Aktuality > Proměny školy

Proměny školyV rámci MEDIÁLNÍ VÝCHOVY pracujeme na tvořivém projektu Proměny školy od září 2019 do června 2020. Žáci svými fotoaparáty každý měsíc zachycují jedinečnou budovu naší školy, život v ní a kolem ní, lidi, kteří v ní tráví několik hodin každý všední den. Směřujeme tím k velké červnové výstavě, kde se objeví ty nejosobitější výtvory a která ukáže školu v novém světle. Učíme se tedy dívat se na školu jinýma očima, prezentovat svoje vlastní dílo, kultivovat estetické cítění a dovednosti v osobní i emailové komunikaci.

Do zářijového kola fotoprojektu se zapojilo třicet jedna lidí, kteří poslali celkem 96 fotografií. Všem patří velký dík - dobrá práce!!! (Všechny také čeká zasloužená odměna v žákovské knížce.)

Jako největší oříšek se ukázala "reportážní fotografie". Kategorie "umělecké foto" nám sklouzla často k přehnanému používání filtrů. No a u kategorie "portrét" umělci naráželi na neochotu objektů se fotografovat. Tyto okolnosti nás nakonec nasměrovali k novému rozdělení zářijových snímků do kategorií ARCHITEKTURA, AKCE a PORTRÉT. Za zcela výjimečnou fotografii udělujeme titul ABSOLUTNÍ VÍTĚZ pro měsíc září.  

Kdo tedy v prvním měsíci školního roku nejvíc bodoval?

 

V kategorii ARCHITEKTURA poslala nejlepší fotografii Daniela Filo.

ZARI_filo_skola.jpeg 

V kategorii AKCE nejlépe obstála nápaditá série Niny Bibilové a Tamary Mackové.

ZARI_bibilova_lays.jpg

ZARI_bibilova_lays2.jpg

V kategorii PORTRÉT zaujal snímek Dominika Ziky, který zachytil na "branném dni" maskovaného Jonáše. Ten byl mimochodem nejčastěji fotografovaným objektem vůbec. 

ZARI_zika_portrtet.jpg

ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM se pro měsíc září stává Jennifer Mazzafero se svojí fotografií "Fantastický kop". Fotka má šmrnc, atmosféru, nápad, působí dynamicky a barevně velmi vábně. Jennifer byla navíc nejplodnější autorkou (poslala celkem devět pozoruhodných snímků a všechny také vtipně pojmenovala). Gratulace!

ZARI_mazzafero_kopanec.jpg