Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Staráme se o ptáčky

Staráme se o ptáčkyVšimli jste si, že na školní zahradě visí nové krmítko? Dárek pro ptačí obyvatele Vršovic přichystala třída 6. A.

Krmítko, které umístila na strom za školu, je vyrobeno z plastu a doporučuje ho Česká společnost ornitologická. V chladných dnech totiž mají ptáci výrazně zhoršené podmínky pro přežití a bez naší pomoci by neměli vůbec šanci. Šesťáci, kteří už vědí, čím a jak ptáky krmit, naplnili krmítko semeny slunečnice a umístili ho podle pokynů v návodu tak, aby se k němu nedostaly kočky ani jiní predátoři. Zároveň převzali nad krmítkem symbolický patronát - budou kontrolovat, zda si k němu ptáci našli cestu, a udržovat ho v potřebném stavu. Šesťáci tak navazují na celosvětový trend tzv. urbanbirdingu. 

Pochvala dětem z 6. A patří i za to, že se nebály chopit se rukavic a pytlů a uklidit nepořádek kolem. Chceme mít přece hezkou zahrádku! (A co by to bylo za zahrádku bez ptačího štěbetání?)

IMG-20200221-WA0002.jpg Více fotek najdete ZDE.