Úvod > Škola > Aktuality > Využijte rad školního psychologa

Využijte rad školního psychologa

Máte v době mimořádného uzavření školy problémy s domácí výukou? Trápí vás, že nestíháte plnit zadání? Je pro vás náročné zorganizovat si čas na učení? Školní psycholog může pomoci! PhDr. Miroslav Pokorný nabízí rodičům i školákům online poradenství - svoje dotazy směřujte na email PokornyMir@seznam.cz.

Další problémy, se kterými může školní psycholog pomoci:

• máte potíže při učení
  • nevíte si rady s domácí přípravou na vyučování a nevíte jakým způsobem se učit
  • trápí vás vztahy se spolužáky a nevíte, jak je vyřešit
  • máte pocit, že se k vám někdo ve škole nechová tak, jak by měl
  • trápí vás něco osobního (strach, špatné sny, hádka s kamarádem, tréma…)
  • máte konflikty se sourozenci
  • doma se děje něco, co nemáte komu říct
  • potřebujete se sami o sobě něco dozvědět nebo si jenom potřebujete o čemkoli popovídat

Rodiče a zákonní zástupci

• potřebujete poradit a pomoci při řešení výchovných nebo osobnostních problémů dítěte
  • máte pocit, že mu to ve škole nejde tak, jak by mělo
  • nedaří se vám na něčem domluvit s učiteli
  • máte podezření, že se vašemu dítěti ve škole děje něco, co by nemělo
  • potřebujete pomoci při řešení obtíží vašeho dítěte se spolužáky, jinými dětmi nebo dospělými
  • když se ve vaší rodině dějí velké změny nebo se řeší problémy, které můžou mít dopad na psychiku dítěte (rozvod, úmrtí, přestěhování…)
  • potřebujete pomoci při řešení sourozeneckých vztahů nebo jiných rodinných problémů
  • vaše dítě má jakékoli psychické problémy (má z něčeho strach, je neobvykle zamlklé, přestane chodit za kamarády apod.)