Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Zapojili jsme se do projektu Moje stopa ve škole

Zapojili jsme se do projektu Moje stopa ve škole200832366_2087997678021195_2515810490057436455_n.jpgMěstská část Praha 10 zaplatí projekt, který si vymyslíme a schválíme. Hlasovat o něm budeme na podzim 2021.

 

Městská část Praha 10 letos otevírá participativní rozpočet také žákům. I naše škola se přihlásila do pilotního ročníku iniciativy Moje stopa ve škole, v rámci níž budou děti navrhovat projekty na vylepšení vnitřního prostředí či vnějšího areálu budovy nebo na zajímavou aktivitu. O tom, který projekt (nebo které projekty) škola uskuteční, rozhodnou v hlasování sami žáci. Městská část každou instituci podpoří částkou 35 tisíc korun.   

Podle Davida Kašpara, místostarosty MČ Praha 10 pro kulturu a školství, je důležité podporovat spolupráci žáků, jejich invenci, výchovu k demokracii, rozvíjet jejich finanční gramotnost nebo sounáležitost k místu, kde žijí. 

„Školní varianta participativního rozpočtování je zábavná, motivační a žáci se dokážou v procesu realizovat. Děti vidí, že jejich aktivita, snaha, preference a názor vedou ke konkrétnímu řešení. Zároveň se pak v celém procesu naučí, jak tvořit rozpočet a zacházet s financemi, a jak pro svůj nápad získávat ostatní,“ shrnuje David Kašpar.

Jak bude vše probíhat? Jednotlivé třídy během podzimu navrhnou jak drobné investiční, tak "měkké" projekty (různé akce, soutěže a podobně). Všichni žáci poté budou elektronicky hlasovat o ten nejlepší nebo ty nejlepší. V příštím roce pak dojde k samotné realizaci.