Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Žákovský parlament > Rok 2021/2022 > Ostužkováno!

Ostužkováno!PONDĚLÍ 27. 6. 2022.jpgPlný sál, nadupaný program, modrobílé stužky, absolventi prvního a druhého stupně na pódiu a řada novinek. To byla Stužkovací slavnost 27. června 2022.

 

Začněme těmi novinkami. Majdu a Kristiána v rolích moderátorů už známe, nikdy ale ještě nemoderovali spolu. Jako dvojice fungovali bezvadně.
Ještě nikdy jsme na pódiu nepoužili mlhovač. Když otevíráte oponu, pustíte super hudbu a k tomu všemu vypustíte na jeviště páru, má to vážně něco do sebe.
Premiéru měla talkshow Bebe dobré ráno, kterou logicky uváděla Bebe. O další "poprvé" se postarala ředitelka školy Jana Frojdová, která se rozhodla od letošního roku udělovat Cenu ředitelky školy za mimořádnou práci pro školu, výjimečné studijní výsledky a podobně. Tato pocta připadla Adamu Kabátovi, předsedovi parlamentu, který na Stužkovací slavnosti předal pomyslné žezlo mladšímu kolegovi Kristiánu Markovi.
Podstatné samozřejmě je, že třídní učitelky připnuly památeční stužku svým žákům, kteří v případě 5. A a 5. B opouštějí první stupeń a v případě 9. A odcházejí ze školy zcela a nadobro. Deváťáci, kteří obhájili svoji závěrečnou mezipředmětovou práci zároveň převzali certifikát a současní osmáci od nich symbolicky převzali deváťáckou štafetu. "Těšíme se do devítky," shrnul Tomáš
svoje pocity, poté co na něho mikrofonem zaútočil zvídavý moderátor Kristián.
"Děkujeme vám!" zaznělo několikrát na pódiu z úst absolventů na adresu učitelek. Bylo to někdy až dojemné. A tradice mají dojímat.