Úvod > Pro žáky > Ze života školy > Devítka a přípravka SPOLU

Devítka a přípravka SPOLU

WhatsApp Image 2024-04-15 at 14.45.45 (1).jpegV dubnu se deváťáci opět sešli s nulťáčky v rámci projektu SPOLU. Naše smyslové zaměření jsme rozšířili o téma HMAT a hmatové vnímání.

Opět jsme si připomněli, že hmat jako smyslový orgán může být oklamán (proto bychom měli být všímaví a obezřetní při manipulaci např. s různě teplými a studenými podněty) a že oči nám dost pomáhají při rozpoznávání hmatem.

Navázali jsme na rozpoznávání hmatem hrami, které byly pro malé i velké obzvlášť zábavné. Poznávání svého spolužáka pouze pomocí rukou sklidilo velký úspěch. Také jsme lovili ze sáčků různé předměty rozdílných tvarů, velikostí, materiálů a žáci hádali. V rozpoznávání téměř nikdo nechyboval!

Každý jsme jedinečný originál, který zanechává otiskem ruky v barvě jedinečnou stopu, a tak jsme si závěr hodiny zpříjemnili výtvarnou aktivitou, která zůstane pěknou vzpomínkou na celý projekt.

Více fotografií zde:

FOTOGALERIE SPOLU