Úvod > Škola > Aktuality > Jsme součástí projektu Demokratická kultura ve školách

Jsme součástí projektu Demokratická kultura ve školách

CEDU logo_barevne (1).jpgProjekt realizuje Centrum pro demokratické učení a jeho součástí jsou například workshopy pro učitele nebo několikadenní prožitkový kurz pro členy žákovského parlamentu.

"Zajímá nás demokratické klima a celkově místní domácí kultura ve školách," říká Petr Bureš z CEDU. "Občanské a sociální kompetence se totiž nemusí přímo vyučovat, ale děti je mohou rovnou nasávat z prostředí, v němž tráví skoro každý den." Právě proto projekt cílí na podporu žákovských parlamentů, jejich koordinátorů a rozvoj pedagogů. Co přesně naši školu čeká?

• Ještě před začátkem školního roku proběhlo ŠKOLENÍ SBOROVNY I, kde se učitelé, asistenti i vychovatelky seznámili s tím, jak funguje žákovský parlament a jak ho mohou podporovat.
  • V říjnu absolvuje koordinátorka parlamentu celodenní SETKÁNÍ KOORDINÁTORŮ a zástupkyně ředitelky SETKÁNÍ VEDENÍ ŠKOL.
  • Následuje třídenní TRÉNINK KOORDINÁTORA PARLAMENTU.
  • V březnu se uskuteční ŠKOLENÍ SBOROVNY II, které bude tentokrát zaměřené na dlouhodobou udržitelnost žákovského parlamentu ve škole a rozvoj demokratické kultury.
  • Korunou toho všeho bude PROŽITKOVÝ KURZ pro členy žákovského parlamentu. Děti pojedou do Jizerských hor a užijí si tři dny plné her a dalších aktivit.