Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Aktuality > Moje stopa ve škole startuje

Moje stopa ve škole startuje200832366_2087997678021195_2515810490057436455_n.jpgNaše škola se přihlásila do pilotního ročníku iniciativy Moje stopa ve škole, v rámci níž budou děti navrhovat projekty na vylepšení vnitřního prostředí či vnějšího areálu budovy nebo na zajímavou aktivitu. Městská část Praha 10 nás pak podpoří částkou 35 tisíc korun.

  • Jednotlivé třídy během října navrhnou jak drobné investiční, tak "měkké" projekty (může jít o různé akce, soutěže a podobně). Vyplní „projektové karty“, připraví obrázky, jednoduchý návrh rozpočtu atd. Svými nápady mohou přispět i rodiče! 
  • Své návrhy mohou třídy postupně zveřejňovat na výstavních panelech ve vestibulu druhého stupně, čímž vlastně budou už pro svůj projekt získávat podporu.
  • V listopadu proběhne školní workshop, při kterém zástupci tříd odprezentují svoje třídní projekty. Třídy mohou připravit i propagační letáčky, ukázat obrázky, zkrátka pohrát si s kampaní.
  • Nejzdařilejší projekty projedná vedení školy a budou zaneseny do speciálního systému. 
  • Na konci listopadu proběhne elektronické hlasování všech žáků školy, z něhož vzejde vítězný projekt (či více vítězných projektů).
  • Realizace proběhne velmi brzy - na jaře roku 2022, takže všichni brzy uvidíme výsledek!