Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Na chodbách v rouškách

Na chodbách v rouškáchrousky.jpgVláda zpřísňuje opatření proti šíření koronaviru. Doteď bylo pouze doporučené na určitých místech nosit ochranu úst a nosu, teď už je to uvnitř budov povinnost. Ve školách se toto nařízení týká společných prostor, tedy chodeb, hal, schodišť a podobně - ve třídách si můžeme roušky sundat. 

Dále platí pravidlo "tří R" - tedy nejen nosit ROUŠKU (čistou!), ale i dezinfikovat si RUCE a dodržovat ROZESTUPY v místech, kde se hromadí více lidí. Ve škole se taky při vyučování snažíme hodně větrat, což při tak krásném počasí, jako je dnes, není vůbec žádný problém. Čím posílíme imunitu? Chce to jíst ovoce a zeleninu, pít hodně vody nebo fresh džusů, sportovat a nezapomínejte, že i dobrá nálada je zdravá! 

Pokud vás inspirovaly slušivé roušky kluků z 9. B (na fotce), zapojte se do fotosoutěže Roušky plnými doušky! Foťte zamaskovaná selfíčka a posílejte na e-mail alena.bartosova@zsvrsovicka.cz. Na mediální výchově pak vybereme vítěznou trojici fotek, jejichž autory odměníme dárkem.