Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > „Na každém softwaru se najdou chyby," říká o Teamsech IT specialista

„Na každém softwaru se najdou chyby," říká o Teamsech IT specialistarichard.jpgBc. Richard Dvořák, který má v naší škole na starosti oblast IT, v únorovém čísle školních novin Nástupiště pohovořil o úskalích své práce.

(Foto: archiv Richarda Dvořáka)

 

Bylo hodně náročné připravit školu po technické stránce na distanční výuku?
Velmi náročné. Příprava se totiž realizovala v poměrně krátkém čase. Většina zaměstnanců neznala práci s programem Teams a také nikdo neměl vytvořené účty a přiřazené licence. Nicméně povedlo se vše dotáhnout do konce a poprat se se všemi problémy.

 

Proč jste vybral právě Teams?
Hlavně z důvodu velké podpory od společnosti Microsoft a také z důvodu mnoha a mnoha návodů a videí, která pedagogům i žákům mohou pomoci, když řeší nějaký problém. Také podpora ostatních škol je v tomto případě velmi obstojná.

 

Vám osobně se Teams líbí?
Osobně vidím na Teamsech mnoho chyb, které by bylo dobré zlepšit, ale nejde za to kamenovat Microsoft, jelikož Teams byl primárně vyvinut pro komunikaci firem a pro management. Nikdo nepočítal s tím, že se Teams bude primárně používat pro distanční výuku. Každopádně problémy se postupně řeší a stabilita spojení je již také na dobré úrovni. Na každém softwaru se najdou nějaké chyby, takže za mě celkově dobré.

 

Microsoft systém taky neustále aktualizuje, že?
Ano, neustálé vylepšování od společnosti Microsoft a nové aktualizace nám pomohly vyladit i různé problémy, které postupně řešíme. Pomohlo to taky mimo jiné vyřešit potíže s vyhazováním žáků ze schůzek.

 

Doporučil byste dětem profesi IT?
Pokud by někdo chtěl jít v mých stopách, byl bych rád, ale začátky jsou těžké.

 

V čem například?
Není vše jen o IT, ale také o komunikaci a spolupráci – jak se zákazníky, tak i s kolegy. Je určitě dobré vyrůstat v IT oblasti už od dětství. Měl jsem možnost už od deseti let chodit s tátou do firem, takže jsem v tom uměl chodit. Začít sám hned po škole je těžké, ale platí, že když člověk chce, dokáže cokoliv.

 

Další články z únorového Nástupiště najdete na www.zsvrsovicka.cz/skolni-noviny-nastupiste.