Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Šatny druhého stupně se brzy přesunou do sklepa

Šatny druhého stupně se brzy přesunou do sklepaIMG_20210211_083811.jpgSpousta škol řeší problémy s nedostatkem prostoru, ovšem některé školy se je rozhodly řešit velice nekonvenčními způsoby. To platí i pro ZŠ U Vršovického nádraží.

 

Jak někteří z vás zajisté vědí, žákovský parlament nedávno jednal o umístění nových skříněk. Jejich nynější rozmístění totiž mnohým vadí, z toho důvodu koordinátorka parlamentu Alena Bartošová pověřila skupinu dětí, aby problém vyřešily.

Po sérii plánování a jednání s vedením školy byl konečně vynesen finální verdikt. Příští rok už nebudou žáci chodit ukládat svůj majetek do prostor stávajících šaten, nýbrž do sklepa. Tam, kde teď stojí skříňky, by se již brzy měla objevit studovna s kavárnou.

Toto řešení si ovšem žádá renovaci celého sklepa a části přízemí, která vychází na dvacet pět milionů IMG_20210211_082847.jpgkorun„Pro mladé všechno - a na seniory si nikdo nevzpomene,“ říká občan Vršovic. „Už zase vyhazují miliony oknem,“ rozčiluje se místní obyvatelstvo.

Projekt financuje Ministerstvo školství ČR a Městská část Praha 10. Je to revoluční nápad, nebo velmi drahá chyba? Napište nám na parlament@zsvrsovicka.cz, co si o tom myslíte vy.

 

Apríl! Článek vznikl v rámci mediální výchovy,
kde se žáci věnovali tématu fake news.

 Místních obyvatel si vážíme a věříme, že se jich tato
nevinná aprílová mystifikace nedotkne.
Novinářskou kachnu vypustila: Anna Hánová ze 7. A