Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Tak sešlápni - má to smysl!

Tak sešlápni - má to smysl!20230616_132215.jpgNaše škola má za sebou velkou EKO VÝZVU. Koordinátorka osvětového projektu Monika Tchoruk níže informuje o výsledcích.

 

Sešlápnout PETku umí všichni a jistě všichni ji umí sešlápnout i maximálně placatě, když se budou trochu snažit. Ne všichni ale vědí, že je potřeba šlapat i na další odpad, který třídíme, jako třeba různé kartonové krabice nebo krabičky od pití. Abychom si toto uvědomili, tak se od poloviny května většina tříd naší školy účastnila naléhavých EKO VÝZEV.

Prvním úkolem bylo nasbírat pytel nesešlápnutých PET lahví. Následoval druhý úkol, kdy žáci měli nasbírané lahve, pod dohledem svých parlamenťáků, sešlapat. Všichni se s tím perfektně vypořádali! Nasbíralo se patnáct pytlů lahví – po sešlapání byl počet pytlů s lahvemi osm! Po přesypání tedy zbylo sedm volných pytlů – a to je téměř polovina! 

Velké poděkování patří zúčastněným třídám a jejich učitelům. Žáci si mohli zažít, a ve větší míře si ověřit, smysl sešlapávání odpadu. Co z toho všeho tedy plyne? Když ještě budou možná PETky vratné?! SEŠLAPÁVAT! To je důležité a je úplně jedno, jestli PET lahve, krabičky od mléka, papírové krabice, plechovky,… Když třídím, sešlapávám – to je nutnost. Do každé nádoby se toho pak více vejde a mohou tak třídit i ostatní, mysleme také na ně. 

Když jdeš třídit cokoliv, TAK SEŠLÁPNI, MÁ TO SMYSL!

 

Více fotografií z akce si prohlédněte zde:

FOTOGALERIE