Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Vítězná 3. A

Vítězná 3. AIMG_0888.JPGÚžasným úspěchem se blýskla třída 3. A! Zapojila se do projektu Magistrátu hlavního města Prahy, který se zaměřuje na zdravé stravování, a díky pečlivému zpracování vyhrála soutěž na téma Moje svačina, oběd a další jídla.

 

Projekt vyhlásila Asociace zřizovatelů školních jídelen, z.s., organizátorem byl Magistrát hlavního města Prahy, Odbor školství mládeže a sportu. Co obnášela práce na projektu? "Sestavili jsme několik školních svačin, o kterých si žáci myslí, že jsou výživově vhodné. Dohledávali jsme ceny jednotlivých součástí svačin, dále děti určovaly potraviny, které by součástí svačin být neměly a proč. V dalším bodě sepisovaly nejoblíbenější potraviny, které ke svačině dostávají," vysvětluje třídní 3. A Iva Králová.

Ta se svými třeťáky na téma zdravé výživy často hovoří. "Máme ve třídě i nástěnku, která se této problematice věnuje," doplňuje. 

K úspěchu se váže i peněžní výhra, za kterou třídní 3. A nakoupila to, co prý 3. A nejvíc postrádá. "Jedná se například o piknikové deky, tak potřebné ve chvílích, když s dětmi vyrážíme ven, společenské hry, puzzle, kopací míč a měkký míč na házení, badmintonové sady nebo buzolu. Ke konci školního roku odměním děti za účast a společně zvládnutý školní rok sladkou odměnou v podobě vynikající zmrzliny s vysokým podílem ovoce."

Více fotek si prohlédněte ve FOTOGALERII.