Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Stanice plánované trasy metra D bude zřejmě hned u školy!

Stanice plánované trasy metra D bude zřejmě hned u školy!škola.jpgSkvělá zpráva pro dojíždějící! Cestu do školy jim už přibližně za rok značně usnadní nová trasa metra D, jež povede Vršovicemi. Stanice metra je dokonce v plánu mezi školní budovou a budovou vršovického nádraží!

 

Brzy bude do školy mnohem snazší doprava. Metrem D se propojí jižní část Prahy s centrem metropole. A pozor! Jedna stanice metra bude přímo před nádražní budovou. Je tedy čas zbavit se pozdních příchodů - už nebude žádné "pane učiteli, ujela mi tramvaj..." Takovéto výmluvy odpadnou, protože když vám ujede metro, za dvě minuty jede další.

Zde je představení projektu: Nová linka povede z Bělnice do stanice metra Náměstí Republiky a měla by zákonitě odlehčit trase C. Soupravy budou jezdit bez řidičů, což má usnadnit práci a je to také podle odborníků hygieničtější. Soupravy budou jezdit převratnou rychlostí 100 km/h, a budou tedy dokonce rychlejší než soupravy brněnského metra. Z jedné stanice do druhé se dostanete dříve, než řeknete "sChOOL."

Jelikož si náš školní časopis sChOOL nenechá nic ujít, už teď si redakce časopisu rezervovala místa na slavnostním zahájení první jízdy metra D. Vše pro vás zdokumentujeme, plánujeme přímo z místa vysílat živě. Dodejme, že linka má být do provozu uvedena v polovině roku 2022. 

 

 

Apríl! Článek vznikl v rámci mediální výchovy,
kde se žáci věnovali tématu fake news.
Novinářskou kachnu vypustil: Adam Kabát z 8. A