Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > "Výuka na dálku přináší zodpovědnost," míní češtinářka Mazánková

"Výuka na dálku přináší zodpovědnost," míní češtinářka MazánkováMáme pro vás druhý ze série rozhovorů s našimi pedagogy. Jak učitelé vnímají současný mimořádný režim? Čemu se věnují ve svém volném čase? Například češtinářka Anna Mazánková teď hodně pracuje na statku. 

 

Přináší podle vás současná mimořádná situace nějaká pozitiva?

Anna Mazánková: Pro mě tato situace v současné chvíli znamená, že se můžu na chvíli zastavit. A také fakt, že když se náhodu vydám do ulic, nebudu se muset vyhýbat hloučkům lidí. Tím, že je teď škola zavřená, můžu být doma u rodičů a nemusím tolik řešit "dospělácké" věci. Moji rodiče bydlí na statku, takže teď čas dělím na povinnosti kolem zvířat a na pracovní povinnosti kolem výuky. 

 

Jak výuku na dálku hodnotíte? Jde to dětem?
Výuka na dálku podle mého přináší žákům trochu více zodpovědnosti nad svým poznáváním a samostatnosti. Alespoň doufám! Negativum vidím v ne tak rychlé zpětné vazbě a komunikaci a v komplikovanější možnosti sdílet zážitky a nápady.